Žujte a budťe zdraví!

0
3070

Žujte a budťe zdraví!

Väčšina ľudí si rada dá len tak niečo pod zub, ako napríklad hranolky, tyčinky, či čipsy. Tieto pochutiny však majú negatívny dopad na naše zdravie, môžeme pribrať na váhe, alebo sa nám na tvári objaví nenávidené akné. Napriek tomu je takéto občerstvenie neodmysliteľnou súčasťou pozerania filmov, alebo rýchleho zahnania hladu. Aby však kvôli takýmto jedlám naše telo netrpelo, vedci spísali zoznam tých najzdravších pochutín, ktoré môžme jesť celý čas a neuškodí nám to.

Lieskové orechy

orechylieskove

Lieskovce obsahujú veľa horčíka. Ten má v našom tele veľmi dôležité miesto, hlavne napomáha normálnej funkcii nervového systému a kontrakciám svalov.

Slnečnicové semienka

sunflower-seeds-537652_640
Slnečnicové semienka sú plné rozpustnej bylinnej vlákniny, ktorá znižuje hladinu cholesterolu a spomaľuje vstrebávanie glycerínu.
Sušené slivky
Sušené slivky majú pozitívny vplyv na prevenciu chorôb, ktoré sa objavujú u žien najčastejšie po menopauze: osteoporóza a osteopénia.
Pistácie

pistacie

Pistácie sú bohaté na antioxidanty. Obsahujú vitamín B6, meď, mangán, fosfor a znižujú riziko srdcových chorôb. Sú obzvlášť užitočné na zahnanie pocitu hladu; ak ste medzi hlavnými jedlami hladní, určite siahnite práve po pistáciách.

Semienka marhule

Semienka a olej z marhulí sú bohaté na vitamíny A a E a nenasýtené mastné kyseliny, hlavne kyselnu olejovú. Takisto sú bohaté na vitamín B17.

Zdroj: whfoods.com

Pridajte Váš názor aj vy:

Komentáre

Páčil sa Vám tento článok?

Pravidelne posielame do doručenej pošty pravidelný a čerstvý obsah. Vychutnajte si každý prémiový newsletter vo svojom e-maili.
Emailová adresa
Zásady ochrany osobných údajov. Rešpektujeme tvoje súkromie a nebudeme ti posielať otravujúce emaily