Už nikdy nezastavujte kýchnutie

0
2676

Kýchanie môže dosiahnuť rýchlosť až 160 km/h. Tento proces by sme nemali zadržiavať, pretože sa ním telo zbavuje nečistôt. Zadržiavaním kýchania môžeme naše telo vystaviť nebezpečenstvu.

kychanie

Kým kýchame, vzduch letí cez naše nozdry rýchlosťou až 160 kilometrov za hodinu. Kvôli tomu je zastavovanie kýchania veľmi nebezpečné. Keď zadržíte kýchnutie, všetok tlak sa presunie do inej časti tela, čo môže vášmu telu veľmi poškodiť. Tento tlak sa môže presunúť napríklad do uší, kde môže poškodiť ušné bubienky.

 

Zastavovanie kýchanie môže taktiež spôsobiť odpadnutie alebo závraty, ktoré môžu trvať aj dlhšie. Vlásočnice vo vašich očiach sa taktiež môžu poškodiť, ba dokonca až prasknúť. Kvôli tomuto tlaku sa môže zničiť aj vaša membrána. Zatavením silnejšieho kašľa si taktiež môžete spôsobiť poranenia krku, alebo rany v nosovej dutine.

 

V tom najhoršom prípade môže pri zadržaní kýchnutia dojsť až ku prasknutiu žily v mozgu. To môže následne viesť k mŕtvici. Následky môžu byť fatálne.

 

Takže ak si potrebujete na verejnosti kýchnuť, nehanbite sa. Cena, ktorú za to môžete zaplatiť, je často príliš vysoká. Namiesto zadržiavania si proste zoberte vreckovku a kýchnite si. Ak po ruke nemáte vreckovku, môžete si ústa a nos zakryť svojím ľavým predlaktím, prípadne ľavou dlaňou.

Zdroj: yourstylishlife.com

Komentáre

Páčil sa Vám tento článok?

Pravidelne posielame do doručenej pošty pravidelný a čerstvý obsah. Vychutnajte si každý prémiový newsletter vo svojom e-maili.
Emailová adresa
Zásady ochrany osobných údajov. Rešpektujeme tvoje súkromie a nebudeme ti posielať otravujúce emaily