Toto sa stane, ak budete 5 dní piť vodu s citrónom a petržlenom

0
5437

 

Petržlen je jednou z najpopulárnejších korenín na svete. Ako rastlina má vysokú nutričnú hodnotu a liečivé vlastnosti. Spomíname to, pretože petržlen je jedna zo zložiek tejto skvelej šťavy.

 

Čerstvá petržlenová šťava má vlastnosti, ktoré zlepšujú prúdenie kyslíka v tele. Rovnako napomáha normálnej funkcii obličiek a štítnej žľazy.

 

Petržlen je taktiež vynikajúci pri liečení obličkových kameňov, či pri liečbe rôznych ochorení očí.

 

Napriek jej liečivým vlastnostiam by ste mali byť opatrní, pretože nadmerné množstvo petržlenovej šťavy môže negatívne ovplyvniť váš nervový systém.

 

Petržlenová šťava však môže byť veľmi užitočná, ak sa zmieša s inými šťavami, napríklad s citrónovou. Táto kombinácia je obzvlášť dobrá, ak chcete schudnúť. Stačí piť šťavu, pripravenú z menšieho koreňa petržlena, citróna a 2-3 dl vody. Do piatich dní môžete len vďaka tejto šťave schudnúť približne 1 kg.

 

Príprava šťavy je naozaj jednoduchá. Stačí vytlačiť citrónovú šťavu do mixéra, pridať umytý nepostriekaný petržlen a vodu. Zmixujeme a dobre premiešame. Počas piatich dní budeme túto šťavu piť každé ráno na lačný žalúdok a potom si dáme 10-dňovú prestávku.

 

Skúste a verte mi, že nebudete ľutovať!

 

Zdroj: healthyfoodteam.com

Komentáre

Páčil sa Vám tento článok?

Pravidelne posielame do doručenej pošty pravidelný a čerstvý obsah. Vychutnajte si každý prémiový newsletter vo svojom e-maili.
Emailová adresa
Zásady ochrany osobných údajov. Rešpektujeme tvoje súkromie a nebudeme ti posielať otravujúce emaily