Päť 30-sekundových pohybov, ktoré rozhýbu celé vaše telo a pomôžu vám spáliť tuk rýchlejšie

0
3591

Každá žena sníva o štíhlom a tónovanom tele s dokonalými krivkami. Každý muž by zasa chcel vyšportované telo a pevné svaly. Kvôli týmto snom chodia muži aj ženy do posilňovne, kde trávia veľa času, zvyčajne len s jedným typom zariadenia. Obetujú tomu svoju prácu, spoločenský život a mnohé ďalšie veci, ale priznajme si pravdu. Chodenie do posilňovne je časovo náročné a pokrok príliš pomalý. Nestojí to proste za to.

drzanie

Dobrou správou ale je, že na to, aby ste mali štíhle alebo vyšportované telo, nemusíte chodiť do posilňovne. V skutočnosti môžete ostať doma, cvičiť 15 minút denne a budete sa diviť, ako rýchlo sa dostavia výsledky. Verte mi, skúšal som to týždeň a hneď som videl zmenu!

 

Táto rutina, ktorá sa sústredí na celé telo, používa vašu telesnú hmotnosť na vyrysovanie svalovej hmoty a zároveň dvíha telesnú teplotu, takže spálite veľa tuku. Cvičenie je naozaj krátke. Ak chcete získať maximálne výsledky, musíte však zo sbea dať naozaj maximum a dotlačiť sa k maximálnemu výkonu. Snažte sa opakovať pohyby v pridelenom čase čo najviac.

Pokyny:

Všetky pohyby vykonajte postupne, každý po dobu 30 sekúnd. Udržujte sa vo forme a oddýchnite si, iba ak je to naozaj nevyhnutné. Po ukončení posledného pohybu si 30 sekúnd oddýchnite a zopakujte celú rutinu dokopy 6 krát.

 

 

  1. Ceruzkové drepy

pencilsquat-e1436762422641

Postavte sa so spojenými nohami a nad hlavou držte imaginárny medicimbal. Rozkročte nohy na šírku chodidiel a spustite sa do drepu, pričom necháte “loptu” dotknúť sa zeme. Zrkadlovým pohybom sa vrátime naspäť do východiskovej polohy, pričom sa snažíme stiahnuť stehná čo najbližšie k sebe. Opakujte.

 

  1. Znižovanie dosky

highlow-e1436762478425

Začnite v polohe dosky, čiže počiatočné postavenie pred klikom. Zápästia by mali byť umiestnené priamo pod ramenami. Položte svoje pravé predlaktie na podlahu a hneď za ním zopakujte pohyb aj s ľavým. Naraz sa vráťte do východiskovej polohy a opakujte.

 

  1. Stojaci horolezci

standingmtnclimbers-1-e1436762504638

Postavte sa s nohami od seba, medzera by mala byť približne vo veľkosti vášho stehna. Pravú ruku ťahajte čo najvyššie dohora, ľavú ruku držte v prednej časti hrudníka. Šprintujte na mieste a počas toho striedavo vystierajte ruky opačne k nohám.

 

  1. Nízka doska

Screen-Shot-2015-07-09-at-12.00.57-PM-e1436762574109

Začiatok je v dolnej polohe dosky, telo držíte na prstoch na nohách a predlaktiach, pričom lakte sú umiestnené pod ramenami. Dvihnite boky vyššie a zároveň posuňte pravé koleno dopredu. Vráťte sa do východiskovej polohy. Opakujte s ľavým kolenom. Striedajte.

 

  1. Silové ťahy

powerthrust-e1436762600188 (1)

Postavte sa nohami od seba, znova s medzerou vo veľkosti stehna. Urobte drep a položte ruky na zem. Skokom posuňte nohy do začiatočnej pozície kliku, potom znova naspäť. Vyskočte, prsty na rukách ťahajte čo najvyššie hore a kolená čo najbližšie k hrudníku. Opakujte.

 

Môže to byť síce krátke cvičenie, ale môžem vás uistiť, že je naozaj efektívne. Prečo? Pretože som sa snažil. Skúste to tiež a uvidíte. Tiež sa budete diviť výsledkom.

 

Zdroj: healthyfoodteam.com

Pridajte Váš názor aj vy:

Komentáre

Páčil sa Vám tento článok?

Pravidelne posielame do doručenej pošty pravidelný a čerstvý obsah. Vychutnajte si každý prémiový newsletter vo svojom e-maili.
Emailová adresa
Zásady ochrany osobných údajov. Rešpektujeme tvoje súkromie a nebudeme ti posielať otravujúce emaily