Odstráňte pesticídy z ovocia a zeleniny prirodzene týmto jednoduchým trikom

0
5887

Väčšina z nás vie, že ovocie a zelenina, ktoré jeme každý deň, boli počas rastu často v kontakte s chemikáliami. Ale to, čo vie len málo ľudí je, že farmármi tak často používané pesticídy zanechávajú na produktoch zvyšky.

Samozrejme, tieto chemické zvyšky nie sú viditeľné ľudským okom, ale to ich nerobí o nič bezpečnejšími pre ľudské zdravie. Ako výsledky náhodného testovania na ovocí a zelenine, ktoré robilo niekoľko obhajobných skupín a NGO, ukázali, v produktoch na trhu sú obrovské množstvá pesticídov. Podľa Centra pre vedu a životné prostredie (CSE) „vysoké množstvo zvyškov pesticídov môže byť dosť toxické, aby spôsobilo dlhodobú rakovinu, poškodilo nervové a rozmnožovacie ústrojenstvo, problémy s pôrodom a poškodenie imunitného systému.“
traktor pes

Najlepšia metóda prirodzeného odstraňovania pesticídov z ovocia a zeleniny

Keďže len ťažko môžete niečo spraviť s nadmerným používaním pesticídov farmármi, mali by ste sa naučiť, ako poriadne vyčistiť vaše jedlo od chemických pozostatkov pred jedením. Je niekoľko efektívnych spôsobov, ako to spraviť úplne prirodzene len s použitím obyčajných ingrediencií z vašej kuchyne.

AKO OČISTIŤ VAŠE OVOCIE A ZELENINU OD CHEMIKÁLIÍ
Takto môžete očistiť ovocie a zeleninu prirodzene a uistiť sa, že konzumujete stravu bez pesticídov.

1# Ponorenie do octu

Silný proti mikróbom, ocot je jednou z najefektívnejších ingrediencií na odstránenie baktérií a pesticídov z vášho jedla. Rozpustite 10% bieleho octu s 90% vody a ponorte vaše ovocie a zeleninu do tohto roztoku. Nechajte to chvíľu pôsobiť s občasným zamiešaním. Poriadne umyte.

2# Prášok na pečenie

Toto je ďalšia úžasná metóda na očistenie vášho ovocia a zeleniny od zvyškov pesticídov prirodzene a efektívne. Naplňte veľkú misu 5 pohármi vody. Pridajte 4 čajové lyžičky prášku na pečenie a poriadne to premiešajte, kým sa nerozpustí. Nasiaknite jedlo v tomto roztoku a nechajte 15 minút účinkovať. Potom jedlo vyberte a do sucha ho vytrite.
3# Kurkumová voda
Vďaka jej silnej antiseptickej vlastnosti, môže byť kurkuma efektívne použitá na odstránenie baktérií a pesticídov z jedla. Pridajte 5 čajových lyžičiek kurkumového prášku do misky vriacej vody. Keď sa ochladí, pridajte zeleninu a ovocie a chvíľu ich tam nechajte. Potom ich opláchnite. Teraz ich môžete bezpečne všetky zjesť!

Zdroj: healthyfoodteam.com

Pridajte Váš názor aj vy:

 

Komentáre

Páčil sa Vám tento článok?

Pravidelne posielame do doručenej pošty pravidelný a čerstvý obsah. Vychutnajte si každý prémiový newsletter vo svojom e-maili.
Emailová adresa
Zásady ochrany osobných údajov. Rešpektujeme tvoje súkromie a nebudeme ti posielať otravujúce emaily