Najlepšie domáce lieky, vďaka ktorým sa zbavíte oparov počas noci

0
14676

Opary alebo pľuzgiere z horúčky sú dôsledkom infekcie spôsobenej vírusom herpes simplex. Sú síce neškodné, ale naznačujú, že váš imunitný systém je ohrozený. Takže prvý krok, ktorý musíte vykonať, keď sa snažíte zničiť opary, je očistiť svoje telo od toxínov, aby ste zaistili vámu imunitnému systému optimálnu funkciu.

 

Najlepšie domáce lieky na opary

 

Pri prvých príznakoch oparov, zvýšte činnosť vášho imunitného systém nasledujúcimi spôsobmi:

Jedzte viac čerstvého ovocia a zeleniny; uistite sa, že vaša strava obsahuje veľa tmavo zelenej listovej zeleniny, cesnaku a cibule, chili, zázvoru, naklíčených semien a fazule.

Uistite sa, že používate olej, ktorý je z rastlín alebo semien lisovaný za studena.

Konzumujte veľa cesnaku alebo použite cesnakový výživový doplnok alebo iné prírodné antibiotikum, ako je extrakt z olivových listov alebo extrakt z grapefruitových semienok.

Užívajte vitamín C (veľmi odporúčaný je askorbát vápenatý, pretože je neokysľujúci).

Znížte svoju hladinu stresu, pretože stres znižuje imunitu.

Pamätajte, že vírus herpes simplex je vysoko nákazlivý, a akonáhle sa dostane do vášo tela, ostane tam do konca vášo života. Avšak, ak rozpoznáte prvé príznaky tvorby oparu, pri včasnej liečbe je možné zabrániť oparu plne sa rozvinúť.

 

Ako sa rýchlo zbaviť oparov

1 # Opary sa zvyčajne prejavujú s mravenčením, pálením alebo svrbivým pocitom na povrchu vašich pier zopár hodín predtým, ako opar vypukne. Akonáhle máte pocit, že opar prichádza, trením aplikujte na postihnutú oblasť ľad približne každú hodinu. Ľad môže účinne znížiť závažnosť oparu.

2 # Ak sa však opar vytvorí, je nevyhnutné pravidelne postihnuté miesto dezinfikovať. Často čistite boľavé miesto alkoholom alebo perodixom. Tie nalejte v malom množste na vreckovku, ktorú hneď po použití vyhoďte a nepoužite ju znova. Týmto podporíte proces hojenia a okamžite znížite účinok vírusu.

Navyše priame použitie medovky alebo jej extraktu je jedným z najúčinnejších domácich liečiv. Medovka lekárska alebo jej extrakt je vysoko efektívny pri znižovaní príznakov, ktoré so sebou prinášajú opary. Rovnako aj extrakt z citrónu má silné liečivé vlastnosti, ktoré urýchľujú hojenie kožných pľuzgierov.

 

3 # Posledným krokom je upraviť ranu oparu. To možno vykonať pomocou prísunu tepla, pretože teplo podporuje prísun krvi do postihnutej oblasti, čím urýchľuje proces hojenia. Ideálna liečba je pomocou horúcich čajových vrecúšok, pretože čaj poskytuje mikro-živiny, ktoré podporujú ochranu buniek a opravu kože. Jednoducho zohrejte sáčok čaju v horúcej vode a aplikovať na kožný pľuzgier. Nechaj pôsobiť najmenej 15 minút. Pri dlhšej aplikáci môžete získať lepšie výsledky. Nikdy však nepoužite rovnaký sáčok dvakrát.

Zdroj: healthyfoodteam.com

Pridajte Váš názor aj vy:

Komentáre

Páčil sa Vám tento článok?

Pravidelne posielame do doručenej pošty pravidelný a čerstvý obsah. Vychutnajte si každý prémiový newsletter vo svojom e-maili.
Emailová adresa
Zásady ochrany osobných údajov. Rešpektujeme tvoje súkromie a nebudeme ti posielať otravujúce emaily