Drž sa dôležitých zásad vo vzťahu – čoho sa treba držať

0
1507

Aké sú tie zásady? Akých zásad sa máme držať? Každý z nás chce mať vysnívaný šťastný vzťah na celý život. Áno, možno si myslíte, že nie je to také jednoduché, a že je to možné iba v románoch a vo filmoch typu: ,, Žili šťastne, kým nezomreli“. Ale podľa najnovších štúdií je pár kľúčových zásad, ktorých, keď sa budete držať, máte zaručene dlhotrvajúci a šťastný vzťah.

Hlavnou zásadou je, že si musíme vybrať takú partnerku, partnera, ktorú budeme milovať a nie iba s ním prežívať v duchu, aby som mal priateľa, priateľku a nijako vás extra nebude priťahovať. Ako aj Brian Tracy vo svojich knihách povedal: ,, Ľudia od svojich 15 rokov sa výrazne nemenia, maximálne keď zažijú nejakú silnú pozitívnu alebo negatívnu skúsenosť“.

Nemeňte ľudí, nemeňte svoju partnerku, partnera , ak vám dôležité veci na partnerke nesedia od začiaku, pravdepodobne už to nezmeníte ani v budúcnosti. Veľmi dôležitým kritériom výberu partnera sú naše a jej hodnoty a dosť podobný životný štýl života, a aj preto je nevyhnutné predtým, ako sa dvaja ľudia vezmú, aby sa dostatočne poznali v rôznych životných situáciách a nie neuvážene sa oženiť alebo vydať a následne trpieť po celé roky, nebodaj celý život.

 

Majte radi samých seba

Ďalšou zásadou je to, že musíme mať radi sami seba. Človek musí mať zdravé sebavedomie a mať rád sám seba. Bez toho si nevie naozaj vážiť svojho partnera, bez toho, že si človek neváži sám seba bude všade a v každom hľadať iba chyby a podobne. Keď má človek rád seba samého, tak má oveľa väčšiu šancu na šťastné spolužitie s druhými ľuďmi.

Druhou ďalšou zásadou je efektívna výmena názorov, komunikácie medzi partnermi a akceptovanie toho druhého. Hlavne musíme akceptovať a porozumieť aj druhej strane, aj keď to je zo začiatku tvrdé, ale treba sa stotožniť a pochopiť jej potreby, túžby a želania vo svojom živote.

Treťou zásadou by mohla byť intimita a láska. Ako už bolo spomenuté, láska, sex a ľúbostný vzťah sú veľkými zdrojmi nášho šťastia. Šťastní manželia preto nezabúdajú na jemné dotyky a objatia, nežné bozky, komplimenty počas dňa a malé prekvapenia počas vzťahu. Treba váš vzťah udržiavať pravidelnými maličkosťami, ktoré sa zdajú byť maličkosťami, ale globálne na celý váš vzťah pôsobia pozitívne.

 

Zdroj:  Zoltán Márton – 13 krokov pre úspešné rande

Komentáre

Páčil sa Vám tento článok?

Pravidelne posielame do doručenej pošty pravidelný a čerstvý obsah. Vychutnajte si každý prémiový newsletter vo svojom e-maili.
Emailová adresa
Zásady ochrany osobných údajov. Rešpektujeme tvoje súkromie a nebudeme ti posielať otravujúce emaily