Cviky pre lepší sex

0
3701

Existujú dve tajomstvá pre skvelý sex, o ktorých nikto hovorí: pevnosť a pružnosť. Spevňovanie a naťahovanie kľúčových svalov môže znamenať rozdiel medzi silným dokončením a sklamaním v polovici. Zapojiť tieto cviky do svojej obvyklej cvičebnej rutiny znamená viac potešenia večer.

Pre väčšiu ohybnosť

flexibility

Či už umierate vyskúšať niečo nové, alebo chcete len poriadne okolo neho obtočiť nohy, pomôže vám tento naťahovací cvik od Leslie Howard, inštruktorka jógy z Kalifornie. To otvára svaly vnútornej strany stehien a panvového dna, čo vás rozcvičí na akúkoľvek pozíciu.

  • Ľahnite tvárou nadol na podlahu s dvoma zrolovanými uterákmi pod panvou a stehnami a ruky natiahnite pred vás. Zohnite ruky a nohy do 90 stupňov, do polohy, ktorá sa podobá žabu. Podržte dobu 3 minúty, potom uvoľnite.

 

Pre silu dolnej časti tela

lower-body-power-400x400

Niektoré pozície, ako napríklad byť obkročmo, môžu vyčerpať svaly vášho pozadia, stehien, alebo hamstringy. Osobná trénerka z Los Angeles vám na to odporúča sedenie pri stene.

  • Umiestnite fitloptu proti múru a oprite sa o ňu tak, aby horná časť lopty sa opierala o kúsok vášho chrbátu, ale stále sa dotýkala dolnej časti vášho chrbáta a kostrče.
  • Dajte si ruky na kolená, presuňte váhu na päty, s chrbátom opierajúcim sa o loptu,začnite drepovať, až pokým nebudete mať stehná rovnobežne s podlahou. Vydržte 15 sekúnd, postavte sa späť hore, oddýchnite si 30 sekúnd; opakujte 5-krát.

 

Na silu vydržať celú noc navrchu

on-top-strength-400x400

Vyskúšajte Spider-Man kliky

“Tento cvik kladie väčšiu silu na ruky než typické kliky,” hovorí Amanda Russell, fitness inštruktorka v New York City. “Tým budete schopnejší udržať sa v rôznych pozíciách.”

  • Zaujmite základnú klikovú pozíciu, ruky majte vystreté (ak je to pre vás náročné, môžete si kľaknúť na kolená). Pri krčení paží ako pri normálnom kliku zohnite ľavé koleno ku ľavému tricepsu.
  • Ľavú nohu vráťte späť do východiskovej polohy a potom opakujte na pravej strane. Urobte 2 sady po 10 až 15 klikov.

Žiadna bolesť v intímnych partiách

pain-free-nooky-400x400

Bolia vás na druhý deň ráno boky alebo nohy? Posilnenie svalov na bokoch a zadku minimalizuje bolesť a znižuje svalovicu, vysvetľuje Amanda Russell. Tu je návod, ako na to:

  • Začnite na rukách a kolenách, v stolnej polohe (na všetkých štyroch). Vyrovajte ľavú nohu za vás, s uvoľnenou pätou. Udržujte nohu rovnobežne so zemou, pomaly ju otočte doľava, kým vytvorí s vaším telom uhol čo najbližšie k 90 stupňom. Nohu zaflexujte.
  • Vydržte 10 sekúnd a uvoľnite, ohnite koleno a vráťte sa do začiatočnej pozície, opakujte na pravej strane. Vykonajte dvakrát na každej strane.

Zdroj: health.com

Pridajte Váš názor aj vy:

Komentáre

Páčil sa Vám tento článok?

Pravidelne posielame do doručenej pošty pravidelný a čerstvý obsah. Vychutnajte si každý prémiový newsletter vo svojom e-maili.
Emailová adresa
Zásady ochrany osobných údajov. Rešpektujeme tvoje súkromie a nebudeme ti posielať otravujúce emaily