Cibuľa – úžasný “všeliek”

0
3822

S cibuľou vyliečite všetko

Toto prehlásenie môže byť trošku prehnané, pravdou ale ostáva, že cibuľa vie robiť zázraky. Je veľa chorôb, ktoré môže vyliečiť. Veľa tradičných domácich receptov našich starých mám obsahuje práve cibuľu a určite to nie je náhoda. Je to častá prísada do liečiv na popáleniny, horúčku, bradavice ba dokonca aj rakovinu.

 

Liečivé vlastnosti cibule

Quercetín je flavonoid. To je hlavným dôvodom, prečo je cibuľa zahrnutá v množstve ľudových receptov. Červená cibuľa má najväčší obsah quercetínu, hlavne najbližšie k jadru a na vonkajších prstencoch, ktoré su najbližšie k pokožke. Quercetín je silný antioxidant a antihistaminikum, má silné protizápalové a anticholesterové vlastnosti. Cibuľa má tiež schopnosť eliminovať toxíny z nášho tela vďaka silným antibiotickým vlastnostiam. Aby ste využili všetky liečivé účinky, mali by ste cibuľu jesť v surovej podobe.

Dôležitá poznámka: Ak máte v úmysle použiť jedlo ako liek, mali by ste používať potraviny, ktoré sú pestované organicky a lokálne. Cibule, ktoré môžete nájsť v supermarketoch nie sú pestované organicky a cestovali veľké vzdialenosti, ktoré iste znižujú ich nutričnú hodnotu. Majte na pamäti, že organické, miestne pestované cibule budú najlepšie pre vaše domáce liečivá.

Cibule sú užitočné proti nachladnutiu

krank

Pravdepodobne ste počuli, že cibule sú veľmi účinné proti nachladnutiu. Už po prvom príznaku nachladnutia by ste mali zjesť celú surovú cibuľu alebo piť čaj z varenej cibule, zázvoru a medu. Zatiaľ čo jedenie surovej cibule bude zároveň čistiť aj vaše dutiny, čaj zaúčinkuje ako silný antibiotický elixír, ktorý vám upokojí bolestivé hrdlo.

 

Cibule sú užitočné proti horúčke

 

Možno je to trochu zvláštne, liečiť horúčku cibuľou, ale ľudia, ktorí to vyskúšali, si to naozaj pochvaľujú. S cieľom znížiť vysokú horúčku by ste mali vykonať nasledujúce kroky:

* Do ponožiek si dajte strúhané zemiaky, nastrúhanú cibuľu a štipku mletého cesnaku.

* Noste tie ponožky.

* Na čelo si položte uterák nasiaknutý jablčným octom.

Vaša teplota bude určite klesať v nasledujúcej hodine.

 

Cibule sú užitočné proti kašľu

Na liečbu kašľa je účinný tento recept:

* Ošúpte jednu veľkú cibuľu a nakrájajte ju na polovicu

* Vrchy polovíc zakryte s ½ polievkovej lyžice hnedého cukru

* Nechá sa odstáť jednu hodinu. Následne sa z misky zleje sirup.

* Užívajte sirup dvakrát denne deň.

 

Hnedý cukor vytiahne z cibule liečivú šťavu a robí sirup prijateľnejším. Mnoho ľudí sa vyhýba sirupom proti kašľu. Ľudia, ktorí používajú tento sirup však tvrdia, že je veľmi užitočný, prírodný a lacný.

Môžete tiež piť šťavu z cibule zmiešanú s medom. Med upokojí hrdlo, takže nebudete tak veľa kašľať, zatiaľ čo cibuľová šťava je silné antibiotikum.

 

Cibule pre bolesti ucha a odstraňovanie mazu

ears

Už ste niekedy cítili ohromnú bolesť v uchu? Alebo ste mali vnútri nahrodmadený maz? Pri týchto problémoch by ste si mali dať do ucha cibuľu, viac špecificky srdce cibule (jej najvnútornejšiu časť). Dajte si srdce cibule do ucha pred spaním a už v dopoludňajších hodinách sa budete cítiť lepšie. Môžu za to protizápalové vlastnosti cibule. Ušný maz sa bude odstaňovať jednoduchšie vďaka šťave z cibule.

 

Cibule odstráni dráždidlo z očí

Viete, že pri cibuli plačete tak ako nikdy. Práve preto, ak vám niečo dráždivé spadne do oka, najjednoduchšie je začať krájať cibuľu. Pri toku sĺz vyplyvíte aj dráždidlo. Dajte si však pozor, vaše očí by nemali prísť do kontaktu s cibuľou, bude to ešte horšie.

 

Cibule lieči porezanie

Mnoho ľudí uteká ku lekárničke pre leukopast a masť hneď po porezaní. Je ale omnoho jednoduchšie zobrať cibuľu a rozkrojiť ju na polovicu. Šťavu následne naneste na porezané miesto. Tým znemožníte akúkoľvek infekciu. Potom zoberte prisvitnú kožu z cibule a zakryte ňou porezané miesto. Krvácanie sa rýchlo zastaví a porezané miesto bude zakryté. V prípade väčšej reznej rany prekryte cibuľu obväzom, aby ste ju udržali na mieste. Kým sa rezná rana vylieči, mali by ste cibuľovú kožu vymieňať dvakrát denne.

 

Cibuľová šťava lieči rany po operácii

Nielenže môže liečiť malé rezné rany, cibuľa je taktiež účinná pri liečení niektorých väčších rezov. Cibuľa nás neprestáva udivovať svojimi liečivými výhodami. Pravdepodobne ste si nedokázali predstaviť, že cibuľa vás vylieči rýchlejšie, než by mohla hromada liekov. Nikto nemôže pochopiť, prečo nemocnice a konvenčná medicína stále neprijímajú prírodné liečivá, ako je napríklad toto. Možno to bude tým, že pri používaní liekov sú ziskovejší.

Tento liek je však jednoduchý a účinný. Všetko, čo musíte urobiť, je potrieť reznú ranu cibuľou. Výsledkami budete určite prekvapený. Telo bude liečiť zranenia rýchlejšie s pomocou antibiotických a protizápalových vlastností cibule bez použitia liekov. Takisto zabráni vytvoreniu jazvy.

 

Cibule sú užitočné pri odstraňovaní infekcie

Ak sa vám zapálila rezná rana alebo bodnutie hmyzom, mali by ste skúsiť implikovať pastu z cibule:

 

* Uvarte trochu mlieka a nalejte ho na tenký plátok bieleho chleba

* Na vrch chleba nakrájajte cibuľu

* Roztlačte to a vytvorte pastu

* Dobre vyčistite infikované miesto

* Natrite pastu na postihnuté miesto

* Nechajte pastu stvrdnúť a odstrániť infekciu.

 

Posnažte sa stvrdnutú pastu neporušiť. Môže totiť trvať aj zopár hodín, kým vytiahne infekciu z vášho tela. Vykonajte tento postup dvakrát denne, kým nebude rana úplne bez infekcie.

 

Cibule liečia popáleniny

skin

V prípade, že ste sa popálili počas varenia, tiež môžete použiť cibuľu. Stačí ju rozkrojiť na polovicu a priložiť na popálené miesto na dve minúty. Cibuľa ukľudní a vylieči vašu popáleninu. Za účelom lepšieho vyliečenia, použite zopár bielkov zo surových vajec a vytvorte na popálenine ochrannú vrstvu. Zakryte to obväzom. Ak je potrebné, ranu vyčistite a obväz vymeňte. Budete sa čudovať, ako rýchlo popálenina zmizne. A šanca objaviť po nej nejaké jazvy sa zníži na minimum.

 

Cibule upokoja včelie bodnutie a iné stopy po uhryznutí hmyzom

Po uštipnutí osou alebo včelou by ste najskôr mali odstániť žihadlo. Snažte sa ho zoškrabnúť nechtom alebo kreditnou kartou. Nesnažte sa ho uchopiť pinzetou alebo nechtami, lebo ho stlačíte a vytlačíte tak rany jed. Po odstránení žihadla použite trošku pomletej alebo najemno pokrájanej cibule. Vďaka silným protizápalovým účinkom sa týmto zmierni opuch. Cibule tiež pôsobia ako prírodné antihistaminikum.

Zdroj: yourstylishlife.com

 

Komentáre

Páčil sa Vám tento článok?

Pravidelne posielame do doručenej pošty pravidelný a čerstvý obsah. Vychutnajte si každý prémiový newsletter vo svojom e-maili.
Emailová adresa
Zásady ochrany osobných údajov. Rešpektujeme tvoje súkromie a nebudeme ti posielať otravujúce emaily