Ako zmierniť bolesť zubov bez pomoci zubára a liekov len za pár minút

0
4012

Zubný kaz je najčastejšou príčinou bolesti zubov. Je spôsobený baktériami vo vašej ústnej dutine, ktoré vylučujú kyseliny. Tie následne ničia zubnú sklovinu. Baktérie spôsobujúce tento problém sa živia lavne škrobmi a cukrami, ktoré kozumujete.

 

Teplá voda a soľ na bolesť

Všetko, čo potrebujete na tnto liek je polievková lyžica soli a pohár teplej vody. Zamiešate soľ do vody a s vytvorenou zmesou si vymyjete ústa. Vďaka tejto jednoduchej liečbe môžete zmieniť opuch aj bolesť.

saltwater

Liečba infekcie s olejom

Pri liečbe infekcií zubov vám stačí prepláchnuť ústa s olejom nasledovným spôsobom. Dáte si do úst dve lyžice oleja a necháte ich v ústach asi 15, pričom sa olej musí dostať do všetkých častí úst. Olej zníži pravdepodobnosť infekcie zubov, zápach z úst a zažltnutie zubov, ale čo je najdôležitejšie, zničí všetky škodlivé baktérie v ústach.

 

Soľ a korenie ako pomoc pri bolesti zubov

Ak ste trpíte ťažkou bolesťou zubov, môžete ju znížiť iba s pomocou soli a korenia. Tieto písady sú úžasné v liečbe bolesti zubov, pretože majú vynikajúce antibakteriálne vlastnosti. Môžete si urobiť domácu zubnú pastu použitím týchto ingrediencií. Pre výrobu tejto zubnej pasty je potrebné zmiešať rovnaké množstvo soli a korenia s malým množstvom vody. Potom použite túto pastu na zub, ktorý vás bolí a nechajte ju chvíľu pôsobiť. Po niekoľkých minútach vypláchnite ústa vodou.

 

Cesnak proti bolesti

Na vytvorenie lieku z cesnaku je potrebné zmiešať jednu polievkovú lyžicu soli s jednou lyžicou cesnakového prášku alebo strúčikom cesnaku. Potom aplikujte na boľavý zub. Aby liek fungoval, musíte postup opakovať za niekoľko dní. Tento liek bude ešte účinnejší, ak budete žuť strúčiky cesnaku.

 

Aj zázvor vám môže pomôcť

Namočte kúsok zázvoru v pohári vody a nechajte to na chvíľu odstáť. Potom použite túto vodu ako kloktadlo.

zazvor

Ľadové kocky

Kocky ľadu vám môžu pomôcť zmierniť bolesť zubov. V prvom rade je potrebné rozdrviť kocky ľadu a dať ich na vašu tvár alebo čeľusť. Môžete si ich tiež dať do úst. Pri silnej bolesti zubov by vám mohlo pomôcť kloktanie studonou vodou počas niekoľkých minút.

 

Cibuľa

onion

Cibuľa je zelenina s veľmi silnými antimikrobiálnymi a antiseptickými vlastnosťami, a preto aj ju môžete použiť na uľahčenie pri bolesti zubov. Ako liečbu je potrebné cibuľu niekoľko minút žuť.

 

Kurkuma

kurkumac

Pasta z kurkumy je veľlmi silný liek. Okrem pol lyžičky kurkumy na ňu potrebujete niekoľko kvapiek horčicového oleja. Natrite túto pastu na zuby, nechajte pôsobiť asi 15 minút a potom ho vypľujte. Opakujte túto liečbu, kým bolesť neprejde.

 

Čajové vrecúška

Vrecúška od čajov vám môžu pomôcť znížiť bolesť zubov a opuch. Stačí priložiť čajové vrecúško na miesto bolesti. Čaj totiž obsahuje astrigentný tanín, čo je kyselina, ktorá pomáha zmierniť nervové signály.

 

Guava

Pre ukončenie bolesti zubov môžete tiež žuť guava listy. Zmiešaním vriacej vody, soli a 2 guava listy si môžete vytvoriť svoju vlastnú ústnu vodu. Hneď po vychladnutí môžete túto zmes použiť a odstrániť tak nežiaducu bolesť.

 

Listy mäty

Žuvanie čerstvých listov mäty vám určite pomôže odstrániť bolesť zubov. Ak však nemôžete zohnať čerstvú mätu, aj sušená vám môže pomôcť.

 

Zdroj: healthyrecipes.com

Pridajte Váš názor aj vy:

Komentáre

Páčil sa Vám tento článok?

Pravidelne posielame do doručenej pošty pravidelný a čerstvý obsah. Vychutnajte si každý prémiový newsletter vo svojom e-maili.
Emailová adresa
Zásady ochrany osobných údajov. Rešpektujeme tvoje súkromie a nebudeme ti posielať otravujúce emaily