10 ukazovateľov toho, že vaše telo potrebuje okamžitú očistu od toxínov

0
6576

Nepríjemné toxíny

Toxíny môžete nájsť všade v prostredí, ale väčšinou v znečistenom ovzduší. Môžete ich dokonca nájsť aj v produktoch, ktoré používate na dennej báze. Je to hlavne preto, že väčšina produktov je plná rôznych, často nebezpečných pesticídov a hormónov. Toxínmi sú naložené rôzne produkty pre osobnú hygienu či pre domácnosť, tabak alebo aj lieky. Stres a negatívne emócie môžu tiež produkovať toxíny. Z toho vyplýva, že toxíny môžu ľahko preťažiť vaše telo.

 

Toxíny

Toxíny sú veľmi nebezpečné pre vaše telo, a preto je veľmi dôležité očistiť ho od nich. Prevencia chorôb a celkové zdravie nie sú možné bez poriadneho detoxu. Akonáhle zistíte, že máte niektorý z nasledujúcich príznakov, je treba ihneď očistiť svoje telo, vďaka čomu sa zbavíte všetkých nebezpečných toxických zložiek, ktoré sú vo vašom tele.

 

Nespavosť

K nespavosti väčšinou dochádza, pretože toxíny vo vašom tele zablokujú krvný obeh.

 

Neustála únava

Akýkoľvek nedostatok energie, ktorý sa prejavuje, môže byť kvôli veľkému množstvu toxínov vo vašom tele. Aby bolo možné zbaviť sa tejto neustálej únavy, je potrebné očistiť tráviaci systém od toxínov a tým zvýšiť hladiny vašej energie.

 

Kožné problémy

Toxíny sa môžu hromadiť v tkanivách pokožky, a preto môžu spôsobiť rôzne kožné problémy, ako sú svrbenie kože alebo akné. To je najevidentnejší príznak, ktorý ukazuje, že potrebujete detox.

 

Bolesť hlavy

Ak trpíte ťažkou bolesťou hlavy, môže to znamenať, že váš centrálny nervový systém je pod negatívnym vplyvom toxínov. Nervové tkanivá sa vzhľadom k prítomnosti toxínov v tele stávajú príliš citlivé.

 

Žlté a biele škvrny na jazyku

Žlté a biele škvrny na jazyku by mohli byť známkou veľkého množstva toxínov v krvi. Vtedy je totiž znížený odpor voči baktériám. Takisto sa zníži schopnosť slín zastaviť šírenie mikroorganizmov.

 

Zápal nosohltana

Preťaženie nosohltana je takmer vždy prítomný po vdýchnutí veľkého množstva toxínov zo znečisteného vzduchu.

 

Nadúvanie brucha

Toxíny v tele sa môžu objaviť v dôsledku mnohých rôznych negatívnych emócií, ako je stres, zlosť, úzkosť a mnoho iných. Kvôli týmto negatívym emóciám dochádza k nadúvaniu brucha.

 

Problémy so žlčníkom

Kvôli prítomnosti mnohých rôznych toxínov, je žlč, ktorá sa uvoľní v žlčníku, príliš koncentrovaná. Hustá žlč tiež zanáša žlčník alebo zvyšuje riziko žlčových kameňov.

 

Viac brušného tuku

Nahromadené toxíny v tele majú negatívny vplyv na hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Preto ak máte plné telo škodlivých toxínov, môže to mať za následok zvýšenie brušného tuku, a mohlo by dokonca dôjsť k závislosti na inzulíne.

 

Prehriatie tela

Zvýšená hladina toxínov vo vašom tele núti pečeň pracovať viac. Vzhľadom k námahe pečene dôjde k prehriatiu, a preto aj k prehriatiu tela. Telo sa viac potí, pretože sa snaží ochladiť a zároveň uvoniť toxíny cez póry pokožky.

Mali by ste vedieť, že nemôžete zabrániť príjem toxínov do vášho tela. Môžete sa však aspoň pokúsiť im vyhnúť, rovnako ako je možné pravidelne od nich očistiť svoje telo. To však znamená, že musíte svoje telo opatrne sledovať, a akonáhle si všimnete niektorý z týchto príznakov, je potrebné detoxovať telo, a tým ho chrániť pred trvalým poškodením a rôznymi chorobami.

Zdroj: yourstylishlife.com

Pridajte Váš názor aj vy:

Komentáre

Páčil sa Vám tento článok?

Pravidelne posielame do doručenej pošty pravidelný a čerstvý obsah. Vychutnajte si každý prémiový newsletter vo svojom e-maili.
Emailová adresa
Zásady ochrany osobných údajov. Rešpektujeme tvoje súkromie a nebudeme ti posielať otravujúce emaily