10 skvelých skrášľujúcich trikov s kokosovým olejom

0
7933

Stačí vám jedna fľaštička a môžete vyriešiť 10 chýb krásy úplne prirodzenou cestou

Poďme sa na to pozrieť z druhej strany. Keď sa zamyslíte nad zdravotnými prínosmi kosového oleja, pravdepodobne posledná vec, ktorá by vám napadla, je potieranie si masti z jedlého plodu po celej tvári. Alebo rukách. Alebo vlasoch. Ale rastúci počet výskumov, odborníkov a ľudia oddaní prírodnej kráse veria, že na tom nie je nič nezvyčajné. armáda prírodné krásy oddaných prisahajú na veci pre takmer všetko.

Kokosový olej sa používa v mnohých prírodných kozmetických výrobkoch, a to z jednoduchého dôvodu: Je to prirodzene antibakteriálny a antimykotický, je vynikajúcim zvlhčovačom, môže prenikne vlasy lepšie ako iné oleje, a, buďme úprimní, vonia ako sušienky.

V skutočnosti všetko, čo potrebujete, je len jedna vec. A tou je surový, najlepšie organický, panenský kokosový olej. Stačí jedna jeho fľaška v domácnosti a už nebudete musieť utrácať kopy peňazí na produkty z obchodu. Nech sa páči, 10 skvelých a úplne prirodzených kozmetických trikov s kokosovým olejom.

 

  1. Upokojenie suchých rúk

Kokosový olej síce nie je veľmi použiteľný ako úplná náhrada krému, pretože je veľmi mastný. Doma však vykúzli hotové zázraky na rukách vysušených z umývania riadu. “Stále mám pohár organického panenského kokosového oleja pri kuchynskom dreze a trochu si dám na ruky po umytí riadu. Potom už nie sú suché, ale mäkké a hydratované,” hovorí Katrine van Wyk, špecialistka na zdravie a výživu. A ak varíte s kokosovým olejom (môžeme ním nahradiť maslo, pretože v izbovej teplote má rovnakú konzistenciu), potrite si ním zároveň trochu aj ruky. “Kedykoľvek varím s kokosovým olejom, použijem ho aj na moje ruky. Tým sa uistím, že budú kvalitne hydratované,” dodáva Katrine.

  1. Ako zvýrazňovač lícnych kostí

Nič neskrášli unavenú tvár tak, ako zvýraznenie. Na dosiahnutie skvelých výsledkov však nepotrebujete drahé produkty z obchodu. Stačí jednoducho primiešať kúsok kokosového oleja do hornej časti make-upu. Vyzerá to rovnako ako zvýraznenie, ale trocha viac to rozjasní pokožku. To je aj jeden z dôvodov, prečo veľa značiek používa kokosové mlieko ako základnú zložku produktov.

  1. Pri holení nôh 4.1.1Konvenčné holiace krémy sú len drahé koktaily chemických látok, ktoré naozaj k dosiahnutiu jemných a pekných nôh či podpazušia nepotrebujete. Na druhej strane, kokosový olej je lacná a prirodzene antibakteriálna alternatíva. Ako bonus bude koža po holení hydratovaná a nie podráždená.
  1. Ako kondicionér

Existuje dôvod, prečo mnoho kondicionérov obsahuje kokosový olej: lepšie preniká vlasmi a bráni strate bielkovín než iné minerálne a slnečnicový oleje. Naneste malé množstvo na vlasy, prečešte hrebeňom a vlasy učešte do voľného drdolu. Cez vankúš si budete musieť dať uterák, alebo pôjdete spať v kúpacej čiapke. Ráno vlasy ako typicky jemne umyte šampónom.

  1. Na odstránenie očného make-upu

Áno, kokosový olej dokonca funguje aj na vodeodolnú riasenku! Dajte trochu na vatový tampón a jemne si ním pretrite oblasť očí. Olej robí skvelú prácu pri rozkladaní voskového, či atramentového make-upu, a po jeho použitý bude pokožka jemná a hydratovaná. Až budete hotový, tvár si umyte.

  1. Ako telové mlieko

Nedávna štúdia zistila, že kokosový olej môže urýchliť hojenie rán a je účinný pri zvyšovaní hydratácie a znížení straty vody pri suchej pokožke. Znie to ako recept na naozaj dobrý hydratujúci krém! Kokosový olej je tiež bľúbený medzi expertmi. Katherine van Wyk: “Vonia to lahodne, je cenovo dostupný, a zanecháva na mojej koži pocit života a hladkosti.”

  1. Na vyčistenie tváre

Portrait of a young woman looking at the camera, applying moisturizer on her face, house plant leaves, outdoors

Vzhľadom k tomu, že kokosový olej je prirodzene antibakteriálny, antimykotický, hydratačný a, podľa výskumu, skvelý pre atypickú dermatitídu, mnoho žien ho používa aj ako nočný hydratačný krém na tvár. Jednoducho votrite olej krúživými pohybmi na celú tvár a krk (pričom si zároveň doprajete jemnú masáž). Až budete hotoví, zvyšok umyte. (Ak však vaša pokožka znáša kokosový olej bez problémov, tento krok môžete vynechať.)

  1. Ak chcete pridať lesk

Malé množstvo kokosového oleja na končeky vašich vlasov pridá trochu lesku, alebo dokonca vytvorí jemné ombré, ak máte tmavé vlasy. Pamätajte však, že stačí troška: pridáte viac a vaše vlasy môžu vyzerať mastne.

  1. Ako skvelý telový peeling

Tu je malé tajomstvo krásy: Ten kupovaný telový peeling, čo si šetríte na zvláštne príležitosti je strata peňazí. To preto, že si môžete urobiť jeden sami; s prísadami, ktoré už máte vo vašej kuchyni. Ak si takýto peeling chcete vyrobiť aj vy, potrebujete rozpustiť ½ hrnčeka kokosového oleja pri veľmi nízkej teplote. Pridajte 1 hrnček hnedého cukru alebo soli a dobre premiešajte. Ak máte, pridajte päť kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja alebo nejakého vanilkového extraktu.

  1. Na zbežnú masáž

Mnoho predávaných masážnych olejov majú buď kokosový alebo jojobový olej ako svoju základňu. Vykašlite sa na masážne oleje a prejdite rovno k vašej fľaši kokosového oleja. Je klzký, šetrný k pokožke a tiež hydratačný.

Zdroj: prevention.com

Pridajte Váš názor aj vy:

Komentáre

Páčil sa Vám tento článok?

Pravidelne posielame do doručenej pošty pravidelný a čerstvý obsah. Vychutnajte si každý prémiový newsletter vo svojom e-maili.
Emailová adresa
Zásady ochrany osobných údajov. Rešpektujeme tvoje súkromie a nebudeme ti posielať otravujúce emaily